Lions Club ....

Jesteś tutaj: Home » O Klubie » Historia

Historia Klubu

LIONS CLUB WARSZAWA SAWA zainaugurował swoją działalność 28.11.1999 r. Dziś jego członkiniami jest .... pań, które połączyła wrażliwość na potrzeby innych ludzi i chęć czynienia dobra. We wspólnym działaniu na rzecz innych wykorzystują swoją wiedzę, umiejętności i możliwości.
Podstawą naszej działalności jest przede wszystkim zrozumienie lionowskiej zasady służenia innym. To ważne i satysfakcjonujące dzielić się z innymi, oczekującymi pomocy i ludzkiej przyjaźni. Takie odczuwanie przez nas hasła „We serve” miało także wpływ na wewnątrzklubową integrację, na pogłębianie się przyjaznych stosunków i układów między nami.
Dziś po kilkunastu latach wspólnych działań jesteśmy wewnętrznie bogatsze nie tylko przyjaźnią, która nas łączy, ale również poczuciem i wiarą w ideały, które realizujemy w działalności Klubu.

Klub zajmuje się pomocą dzieciom, głównie niepełnosprawnym nie tylko fizycznie, ale i społecznie.
LC Warszawa Sawa co roku organizuje dwie imprezy (pikniki, koncerty, bale) w czasie których gromadzi fundusze zDary dla Szpitala Lindleya - 2003 r. przeznaczeniem na pomoc dzieciom. I tak, dzięki staraniom pań z Klubu:

1. Centrum Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym w Połczynie Zdroju oraz Oddział Ortopedii Dziecięcej Szpitala przy ul. Litewskiej  otrzymały sprzęt rehabilitacyjny  i do fizykoterapii o wartości ok. 70 tys.
  2. wspomogłyśmy finansowo i rzeczowo ofiary powodzi z gminy Kunów pod Ostrowcem Świętokrzyskim w roku 2001; do dziś dwóm rodzinom wielodzietnym fundujemy węgiel na zimę
  3. Imagepolicja na Mazowszu otrzymała 55 tysięcy książeczek dla warszawskich pierwszoklasistów, zawierających podstawowe zasady ruchu drogowego;
  4. wyremontowano okna i założono rolety okienne w Szpitalu przy ul. Kasprzaka  w Warszawie w  Instytucie Matki i Dziecka Oddział Patologii Noworodków
  5. ten sam odział otrzymał pulsoksymetr i zestaw fartuchów sterylnych dla całego personelu
  6. opiekowałyśmy się Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym dla dzieci Głuchych w Józefowie-Michalinie przez trzy lata , do jego likwidacji
  7. Imagepomoc otrzymały od nas świetlice terapeutyczne w gminie Włochy przy ul. Robotniczej 15, Malowniczej 31 oraz z gminy Wawer przy ul. II Poprzecznej 6,  a także Dom Dziecka przy ul. Korotyńskiego 13. Około stu dzieciakom z zaniedbanych środowisk umożliwiłyśmy wypoczynek poza Warszawą, zapewniamy  im paczki świąteczne i ferie.  Stale opiekujemy się  świetlicą przy ul. Malowniczej.
  8. wyposażyłyśmy w piękny księgozbiór i meble bibliotekę gimnazjum w Małej Wsi pod Wyszogrodem, dzieci z tej szkoły korzystają z naszych funduszy  w czasie wycieczek szkolnych
  9. Imagedwa psy Benio - cavalier king charles spaniel oraz Elpo - golden retriever kupione jako szczeniaki wraz z rocznym wyżywieniem, opieką medyczną i szkoleniem służyć będą podopiecznym fundacji „Przyjaciel” do dogoterapii,
  10. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy wraz z internatem w Lubaczowie (woj. podkarpackie) otrzymał sprzęt do rehabilitacji i usprawniania swoich podopiecznych.

Udzielamy też sporadycznie drobnej pomocy: np. dopłata do operacji oka,  zakup leków na dokończenie terapii pacjentce z SM.